Przed wyjazdem sprawdź stan techniczny pojazdu - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przed wyjazdem sprawdź stan techniczny pojazdu

Data publikacji 25.01.2017

Buscy policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego, zatrzymali dowód rejestracyjny z naczepy ciężarówki, w której stwierdzili, że kierujący odwrotnie przykręcił koło. Koło wystawało poza obrys naczepy i z daleka wyglądało to tak jakby zaraz miało odłączyć się od zestawu.

W ubiegłym tygodniu policjanci pełniący służbę na drodze krajowej nr 73 w podbuskiej miejscowości, zwrócili uwagę na ciągnik siodłowy z naczepą. Kierujący zestawem minął policyjny patrol kontrolujący prędkość pojazdów, a następnie zaczął przyspieszać i oddalał się w kierunku Buska – Zdroju. Policjanci zmierzyli prędkość oddalającego się zestawu. Jak się szybko okazało, w miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h kierujący ciężarówką rozpędził się do prędkości 79 km/h. Mundurowi ruszyli w ślad za pojazdem. Uwagę policjanta siedzącego w radiowozie po prawej stronie, zwróciło koło wystające poza obrys naczepy. Ostrzegł kolegę, że z naczepy w każdej chwili może „odlecieć” koło i muszą natychmiast zatrzymać uszkodzony pojazd. Ciężarówka zjechał na pobliski parking i tam policjanci przystąpili do kontroli drogowej. Funkcjonariusze szybko zorientowali się, że to nie awaria zawieszenia naczepy, ale błąd kierowcy podczas wymiany uszkodzonego ogumienia. Kierujący przykręcił koło stroną wewnętrzną, na zewnątrz, tak że w konsekwencji nie mieściło się całkowicie w nadkolu. Z daleka wyglądało to tak jakby miało za chwilę odłączyć się od naczepy.
W trakcie kontroli okazało się, że żadne z kół zapasowych nie jest sprawne. Za stwierdzone nieprawidłowości policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny z naczepy oraz za przekroczenie prędkości ukarali kierującego mandatem karnym.

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju