Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za rozbój

Data publikacji 30.01.2015

Sandomierscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku od 30 i 49 lat oraz 45 -letnią kobietę, podejrzewanych o rozbój na 29 - letnim mężczyźnie. Za takie przestępstwo ustawodawca przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 Przedwczoraj dyżurny sandomierskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o pobiciu i kradzieży telefonu komórkowego oraz pieniędzy w kwocie 45 złotych.

Jak ustalili policjanci w nocy do jednego z mieszkańców Sandomierza wtargnęło 3 osoby, kobieta oraz dwaj mężczyźni. W tym czasie w mieszkaniu był właściciel oraz jego znajomy, mężczyźni spożywali alkohol.  Napastnicy grożąc pozbawieniem życia 29 - letniemu mieszkańcowi gminy Dwikozy,  a następnie uderzając pięściami po twarzy i całym ciele, zażądali od niego wydania pieniędzy. Pokrzywdzony w obawie o swoje życie wydał telefon
komórkowy oraz pieniądze. Po czym sprawcy opuścili mieszkanie.

Jednak uzyskany w ten sposób łup ich nie zadowolił. Wrócili do mieszkania i zabrali 29 - latka do sąsiedniego mieszkania, zajmowanego przez jednego ze sprawców. Tam skrępowali mu ręce łańcuchem i przywiązali do podłogi.  Po czym naprzemiennie bili go po całym ciele żądając od niego pieniędzy. Pokrzywdzony miałby im przekazać 10 tysięcy złotych do kwietnia. Następnie pobitego wypuścili.

Tej samej nocy policjanci zatrzymali całą trójkę i odzyskali skradzione mienie. Mężczyźni oraz kobieta byli nietrzeźwi. Najstarszy miał ponad 0,25 promila alkoholu w organizmie, młodszy blisko promil, a kobieta niespełna 2. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu złożyli wyjaśnienia.

Dzisiaj decyzją sądu wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. Za przestępstwo, którego się dopuścili może im grozić nawet 12 lat w więzieniu.


Opr. JK
Źródło: KPP w Sandomierzu
 

 

Powrót na górę strony