Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podróbki zabezpieczone

Data publikacji 26.01.2015

Policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zabezpieczyli na terenie kieleckich targów, środki do dezynfekcji z podrobionymi znakami towarowymi. Policjanci zatrzymali w tej sprawie dwie osoby.

Powyższe działania to efekt ustaleń funkcjonariuszy zwalczających przestępczość gospodarczą z komendy miasta. W ramach wykonywanych przez nich czynności, dokonują oni m.in. rutynowych kontroli np. na giełdach, gdzie sprawdzają czy nie są sprzedawane papierosy, alkohol bez polskich znaków akcyzy, a także czy znaki towarowe oferowanych do sprzedaży różnych produktów nie są podrobione.

W tym przypadku, wcześniejsze ustalenia policjantów tego wydziału, zaprowadziły ich na teren Targów Kielce. Na jednym ze stoisk sprzedawano środki do dezynfekcji. Jak ustalili funkcjonariusze 2,5 kg pojemniki posiadały etykietę z nazwą firmy, która na co dzień zajmuje się produkcją tego typu produktów. Jednak wstępne ustalenia świadczą, że do sprzedaży wystawiono podróbkę tego produktu. Środek który znajduje się w dwunastu zabezpieczonych pojemnikach, zostanie przebadany w policyjnym laboratorium, tak by określić jego skład.

W tej sprawie zatrzymano dwie kobiety, 23 i 42 – latkę, które po przesłuchaniu zostały zwolnione.

Tego typu czyn, jest naruszeniem Ustawy Prawo Własności Przemysłowej i zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. AB

Źródło KWP Kielce

Powrót na górę strony