Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

41-latek i 3 tysiące nielegalnych paczek papierosów

Data publikacji 05.11.2016

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach zatrzymali wczoraj do kontroli samochód, którego kierowca przewoził w bagażniku 2,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, a ponadto w domu miał on jeszcze ponad 600 takich opakowań. Sprawą zajmują się teraz funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Wszystko rozegrało się wczoraj około godziny 17.30. Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Kielcach pełniąc służbę w gminie Strawczyn zatrzymali do kontroli drogowej pojazd Kia Sportage. Nerwowe zachowanie 41-letniego kierującego samochodem wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, którzy postanowili sprawdzić czy mężczyzna nie ma czegoś na sumieniu. Po przeszukaniu pojazdu, okazało się, że stróże prawa nie pomylili się, bowiem w bagażniku ujawnili oni 2,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Sprawą zajęli się również funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą kieleckiej komendy, którzy w miejscu zamieszkania kielczanina ujawnili jeszcze 610 nielegalnych opakowań z papierosami.

Wstępnie oszacowano, że mężczyzna mógł narazić Skarb Państwa na straty z tytułu niezapłaconego podatku nie mniejsze niż 54.000 złotych. 41-latek ze swojego postępowania będzie tłumaczył się teraz przed sądem.

Opr. MT

Źródło: KMP w Kielcach/ OPP w Kielcach

  • Zabezpieczone papierosy
  • Zabezpieczone papierosy
Powrót na górę strony