Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował skorumpować policjantów drogówki

Data publikacji 21.01.2015

Wczoraj policjanci pińczowskiej drogówki zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 43-letniego mieszkańca Katowic, który usiłował wręczyć im korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Patrol ruchu drogowego pełniąc służbę na drodze W-766 w miejscowości Kije zatrzymał do kontroli kierowcę samochodu ciężarowego, który w miejscu zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad dwadzieścia kilometrów na godzinę. Jest to wykroczenie, za które na kierującego policjanci nałożyli karę grzywny w wysokości 100 zł i 4 punkty karne.

Chcąc tego uniknąć kontrolowany mężczyzna usiłował nakłonić policjantów do odstąpienia od dalszych czynności. Tłumaczył, że nie chce dodatkowych punktów karnych. W zamian położył na kolanach jednego z funkcjonariuszy pieniądze w kwocie 100 zł., prosząc o natychmiastowe zakończenie kontroli. Za próbę przekupstwa mężczyzna został zatrzymany. Obecnie jest przesłuchiwany, a o jego losie zadecyduje prokurator.

Za próbę wręczenia korzyści majątkowej policjantowi, mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie

Powrót na górę strony