Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatek posiadał ponad 1 kilogram nielegalnych roślin

Data publikacji 31.10.2016

Wczoraj po godzinie 16 w jednej z miejscowości w gminie Nowa Słupia, policjanci z Komisariatu Policji w Rakowie podjęli interwencje wobec 18 –latka popełniającego wykroczenie w ruchu drogowym. Chwilę później okazało się, że młodzieniec posiadał przy sobie ponad 1 kilogram roślin, których posiadanie jest zabronione oraz około 7 gramów suszu wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Teraz 18 –letniemu mieszkańcowi gminy Nowa Słupia może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Od 28 października na terenie całego kraju trwają wzmożone działania pod kryptonimem „Znicz 2016”. W tym czasie policjanci zwracają szczególna uwagę na kierujących pojazdami oraz pieszych, którzy nie przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym.

Do takiej sytuacji doszło wczoraj po godzinie 16 w jednej z miejscowości w gminie Nowa Słupia. Wtedy to policjanci z Komisariatu Policji w Rakowie zauważyli mężczyznę, który szedł nieprawidłową stroną drogi. Z uwagi na niebezpieczeństwo jakie stwarzał pieszy, mundurowi podjęli wobec niego interwencje. Nerwowe zachowanie 18 –latka wzbudziło zainteresowanie funkcjonariuszy. Po chwili wyjaśnił się powód podenerwowania mieszkańca gminy  Nowa Słupia. Nastolatek w swoim plecaku posiadał blisko 1,2 kilograma roślin, których posiadanie jest zabronione oraz około 7 gramów suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. W trakcie rozmowy z 18 –latkiem policjanci ustalili, że uprawiał on  konopie indyjskie na własny użytek w okolicy pobliskiego lasu lecz nie potrafił wskazać dokładnego miejsca. Młodzieniec zapewniał, że wszystkie rośliny zostały już ścięte. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Tego samego wieczoru policjanci z Komisariatu Policji w Bodzentynie dokonali przeszukania miejsca zamieszkania nastolatka. W jednym z pokoi funkcjonariusze ujawnili słoik, w którym znajdowało się ponad 14 gramów suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Dodatkowo dziś stróże prawa dotarli do miejsc gdzie nastolatek uprawiał nielegalne rośliny. Ujawnili tam dwa krzaki konopi innych niż włókniste. Teraz za swoje postępowanie 18 –latek odpowie przed sądem. Może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach   

Powrót na górę strony