Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowała mając 2,5 promila

Data publikacji 31.10.2016

Wczoraj w godzinach wieczornych policjanci z kieleckiej drogówki zatrzymali 39-letnią kierującą oplem, która jechała krajową ,,siódemką’’ mając 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za kierowanie na podwójnym gazie 39-latka odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godzina 18:00 w Tokarni na trasie krajowej nr 7. Policjanci z kieleckiej drogówki podczas patrolowania trasy w ramach akcji ,, Znicz 2016 ’’ zauważyli pojazd osobowy którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Mundurowi postanowili zatrzymać auto i sprawdzić co może być powodem tak niepewnego toru jady. W trakcie czynności okazało się,  że kierującą jest 39-latka z powiatu jędrzejowskiego. Natomiast jej styl jazdy spowodowany jest upojeniem alkoholowym. Po przebadaniu kobieta miała blisko 2,5 promila alkoholu. Kierująca straciła już prawo jazdy, a jej dalszą karierą kierowcy zajmie się teraz sąd.

Pomimo wielu apeli o trzeźwość widać wyraźnie na podanym przykładzie, że niektórzy kierujący mają sobie za nic bezpieczeństwo na drodze.

 

Opr. MB

Źródło: KMP w Kielcach  

  • Zatrzymany pojazd
Powrót na górę strony