,,Zazwyczaj jeździł ostrożnie ‘’ i stracił prawo jazdy - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

,,Zazwyczaj jeździł ostrożnie ‘’ i stracił prawo jazdy

Data publikacji 27.10.2016

Wczoraj przed godziną 8:00 w jednej z miejscowości w gminie Piekoszów, policjant z kieleckiej drogówki zatrzymał 46 letniego kierującego pojazdem dostawczym. Mężczyzna nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych na którym znajdowała się grupa dzieci.

Do zdarzenia doszło wczoraj rano w rejonie szkoły w jednej z podkieleckich miejscowości. Policjant z kieleckiej drogówki jadący radiowozem w kierunku Piekoszowa, zatrzymał się przed przejściem dla pieszych by umożliwić przejecie przez jezdnię około 10-cio osobowej grupie dzieci. W chwili gdy na jezdni tuż przed maską radiowozu pojawiły się dzieci, z przeciwległego kierunku ruchu nadjechał pojazd dostawczy. Nie zważając na grupę pieszych wjechał na przejście całkowicie ignorując fakt, iż na pasach byli piesi. Tylko zdecydowana reakcja dzieci, która mogła zakończyć się tragicznie nie doprowadziła do wypadku. Widzący to zdarzenie Policjant natychmiast zareagował i po chwili zatrzymał jak się okazało 46-letniego kierującego. W rozmowie z mundurowym mężczyzna oświadczył, że ,,dopiero wyjechał i nie zauważył grupy dzieci, a zazwyczaj jeździ ostrożni’’. Czego nie potwierdził interweniujący policjant, który sprawdził wcześniejsze poczynania kierującego w policyjnej bazie. Jak się okazało mężczyzna w 2009 roku stracił już uprawnienia z przekroczony limit punktów karnych. Od chwili ponownego odzyskania prawa jazdy ma na swoim koncie już kilka wykroczeń w ruchu drogowym w większości dotyczących przekroczenia prędkości. W trakcie czynności z kierującym przechodzący obok pojazdów świadkowie zdarzenia, na szybką reakcję mundurowego zareagowali brawami i dość surowo komentowali bezmyślną jazdę 46-letniego kierującego.

Za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym funkcjonariusz zatrzymał kierującemu prawo jazdy a jego dalszym losem zajmie się teraz sąd.

 

Opr. MB

Źródło: KMP w Kielcach