Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jazda ciężarówką na podwójnym gazie

Data publikacji 20.01.2015

Wczoraj skarżyscy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą "Truck - BUS". Akcja została ukierunkowana na kierowców pojazdów ciężarowych oraz przewoźników wykonujących transport osób. W trakcie prowadzonych działań policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę ciężarówki. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Wczorajsze działania prowadzone były na drogach całego powiatu skarżyskiego. Ich głównym celem było przeciwdziałanie wszelkim naruszeniom przepisów ruchu drogowego oraz ustawy o transporcie drogowym przez kierowców pojazdów ciężarowych, jak również przewoźników wykonujących transport osób.

Policjanci w trakcie kontroli sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty w ramach wykonywanego przewozu. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia drogowe popełniane przez kierujących jak również prowadzili kontrole pod kątem tras przejazdu "busów" oraz czasu przyjazdów i odjazdów z wyznaczonych przystanków autobusowych. W efekcie prowadzonej akcji skontrolowanych zostało 46 kierujących pojazdami ciężarowymi oraz autobusami. Stróże prawa nałożyli łącznie 10 mandatów karnych za popełnione wykroczenia, oraz zatrzymali 3 dowody rejestracyjne za usterki techniczne. Jak się okazało, jeden z kierujących był nietrzeźwy.

Do tego zatrzymania doszło około godziny 9 na Drodze Krajowej Nr  7 w Skarżysku- Kamiennej. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego skarżyskiej komendy zauważyli ciężarowego mercedesa jadącego od strony Kielc. Kierujący autem jechał bez włączonych świateł mijania. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Za jego kierownicą siedział 37-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego. Jak się okazało, mężczyzna był pijany. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badania stanu trzeźwości wykazały rosnące stężenie alkoholu w organizmie mężczyzny. Niewykluczone, że kierujący mógł spożywać alkohol tuz przed policyjną kontrolą. 37-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Grozić mu może nawet 2 lata więzienia.

Opr. DSz

Źródło KPP Skarżysko Kam

Powrót na górę strony