Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dorabiał na nocnej zmianie

Data publikacji 27.09.2016

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Kielcach zatrzymali pracownika jednego ze sklepów na terenie Kielc. 21-latek mieszkaniec jednej z podkieleckich miejscowości jest podejrzany o kradzież elektronarzędzi. Za przestępstwo którego się dopuścił grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę kryminalni z Komisariatu I Policji w Kielcach zatrzymali 21-letniego mieszkańca podkieleckiej miejscowości, który od pewnego czasu dokonywał kradzieży elektronarzędzi z jednego ze sklepów na terenie Kielc. Podejrzany był pracownikiem i korzystając z nadarzającej się okazji oraz pracy na nocnej zmianie zabierał upatrzone przedmioty do domu.  O przestępczym procederze mężczyzny właściciel sklepu dowiedział się od mundurowych, których zaalarmował inny pracownik sklepu. Policjanci ustalili również, że pomocy w rozprowadzeniu skradzionych przedmiotów udzielali 21-latkowi dwaj koledzy w wieku  20 i 24 lat jak również ich 23-letnia koleżanka. W trakcie czynności  funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów, które przechowywała zaangażowana w przestępczy proceder trójka znajomych podejrzanego. Elektronarzędzia które odzyskali policjanci poszkodowany wycenił na kwotę ponad 3 000 złotych. Kryminalni wspólnie z poszkodowanym ustalają  ile przedmiotów mogło zostać jeszcze skradzionych   i do kogo mogły trafić.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. 21 latkowi za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia. Natomiast 20, 24 latek i 23 latka odpowiedzą za paserstwo, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. MB

Źródło: KMP w Kielcach

  • Odzyskane przedmioty
Powrót na górę strony