Wyłoniono najlepszego przewodnika - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłoniono najlepszego przewodnika

Data publikacji 11.08.2016

Dziś na terenie Oddziału Prewencji Policji w Kielcach obyły się wojewódzkie eliminacje do finału XVI Kynologicznych Mistrzostw Policji. Dwóch najlepszych przewodników wraz ze swoimi czworonożnymi partnerami będą reprezentowali garnizon świętokrzyski w tożsamych zawodach na szczeblu ogólnopolskim. Finał odbędzie się na początku września w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez swojego pupila. Policjanci natomiast w wielu przypadkach nie wyobrażają sobie służby bez czworonożnych funkcjonariuszy. To właśnie służbowe psy często doprowadzają stróżów prawa do zaginionych osób bądź sprawców przestępstw.   

Dziś na terenie Oddziału Prewencji Policji w Kielcach odbyły się wojewódzkie eliminacje do finału XVI Kynologicznych Mistrzostw Policji. Mają one na celu wyłonienie najlepszego przewodnika oraz psa służbowego, a także podniesienie kwalifikacji zawodowych wszystkich uczestników.

Punktualnie o godzinie 9 do pierwszej konkurencji, która polegała na tropieniu ludzkiego śladu zapachowego przystąpiło łącznie 6 czworonogów z przewodnikami z Komend Powiatowych Policji we Włoszczowie , Busku – Zdroju, Sandomierzu, Skarżysku – Kamiennej oraz Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Następnie funkcjonariusze wraz ze swoimi partnerami przeszukiwali wskazany teren w celu odnalezienia ukrytej osoby. Ostatnim etapem był test wiedzy praktycznej, gdzie mundurowi musieli wykazać się wykwalifikowaną wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

W finale XVI Kynologicznych Mistrzostw Policji, które odbędą się w dniach 06-09 września 2016 roku w Sułkowicach, Komendę Wojewódzką Policji w Kiecach będą reprezentowali asp. Mariusz Kwiatkowski z KPP w Skarżysku – Kamiennej z psem „Jomen” oraz mł. asp. Grzegorz Wawrzycki z KMP w Kielcach wraz  z czworonożnym funkcjonariuszem „Indeks”. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom dzisiejszych eliminacji osobiście pogratulował m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bednarek.

zobacz zdjęcia

 

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach