Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zbliża się XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Data publikacji 08.01.2015

11 stycznia 2015 roku już po raz XXIII zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Celem zbiórki pieniędzy jest zebranie funduszy na zakup jak największej ilości sprzętu medycznego dla polskich szpitali. W tym roku wolontariusze WOŚP zbierają “Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”. Świętokrzyscy policjanci strzec będą bezpieczeństwa osób kwestujących oraz bawiących się na finałowych imprezach.

Jak co roku, poza czuwaniem nad bezpieczeństwem w trakcie XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, świętokrzyscy policjanci aktywnie włączą się do grona darczyńców. Świętokrzyscy stróże prawa przygotowali wiele ciekawych propozycji dla wszystkich, którzy wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W miastach, które zorganizują festyny, będzie można obejrzeć m.in. pokaz kierowania ruchem, techniki kryminalistyczne, sprzęt policyjny oraz wziąć udział w licznych konkursach przygotowanych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W Kielcach mundurowi zorganizują także miasteczko ruchu drogowego.

W tym roku wśród przedmiotów, które można będzie wylicytować jest również przekazana przez Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach nadinsp. Jarosława Szymczyka pamiątkowa amerykańska czapka policyjna, którą otrzymał od delegacji policjantów ze Stanów Zjednoczonych, przebywających w województwie świętokrzyskim w ubiegłym roku. 

Generał na licytację przekazał również unikatowy policyjny kalendarz świętokrzyskiego garnizonu na 2015 rok, a także filiżankę okolicznościową wydaną z okazji 95 - lecia powstania Policji.

Tradycyjnie już nad spokojem i bezpieczeństwem całej imprezy będzie czuwać większa liczba policjantów. Funkcjonariusze zarówno umundurowani, jak i „po cywilnemu” będą koncentrować swoje działania głównie w miejscach, w których wolontariusze będą zbierać pieniądze, przy sztabach orkiestry oraz wszędzie tam, gdzie odbywać się będą imprezy towarzyszące całej akcji.

Opr: MM

Źródło: KWP w Kielcach

Powrót na górę strony