Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka wiozła dzieci

Data publikacji 15.07.2016

Wczoraj sędziszowscy policjanci zatrzymali osobowego opla, którym podróżowała pięcioosobowa rodzina. Jak się okazało kierująca pojazdem była pod wpływem alkoholu, miała ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. W pojeździe prócz kierującej podróżował również pijany mężczyzna i trójka dzieci.

Wczoraj około godziny 13:00 jędrzejowscy policjanci otrzymali informację o nietrzeźwej kobiecie i mężczyźnie, którzy odjechali samochodem z pod jednego ze sklepów na terenie Sędziszowa. Na miejsce natychmiast udali się sędziszowscy policjanci. Kilka minut po zgłoszeniu pojazd został zatrzymany przez mundurowych. Za kierownicą siedziała 26-latka obok niej 34-letni pasażer. Badanie trzeźwości wykazało że zarówno ona jak i jej 34-letni mąż są pod wpływem alkoholu, mieli ponad 3,5 promila. Jak się okazało samochodem podróżowali wspólnie z trójką dzieci w wieku od 5 do 8 lat. Z uwagi na silne upojenie alkoholowe kontakt z kobietą i mężczyzną był bardzo utrudniony.

Nieodpowiedzialni rodzice trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu będą składać wyjaśnienia. Ich małoletnimi pasażerami zajęła się rodzina. 26-latka odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, a wspólnie z 34-letnim mężem dodatkowo za narażenie życia i zdrowia dzieci, którym powinni zapewnić bezpieczeństwo. Dalszym losem zatrzymanych zajmie się teraz sąd.

Dzięki szybkiej reakcji osoby zgłaszającej oraz natychmiastowej reakcji sędziszowskich policjantów nie doszło do tragedii.  

Opr. MK/KP

Źródło: KPP Jędrzejów

Powrót na górę strony