Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kamerą doglądali nielegalnej plantacji

Data publikacji 08.07.2016

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w lesie w powiecie buskim w specjalnym namiocie uprawiali konopie indyjskie.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach podejrzewali, że w kompleksie leśnym w gminie Tuczępy może znajdować się nielegalna plantacja. Wczoraj popołudniu sprawdzili swoje przypuszczenia i jak się szybko okazało, były one niezwykle trafne.

Funkcjonariusze w miejscu, w którym przeczuwali, ujawnili specjalny namiot, a w nim 19 sztuk roślin konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. Na miejscu zatrzymano dwóch 24-latków. Jeden z nich to mieszkaniec Staszowa, a drugi gminy Pacanów.

Ponadto policjanci zabezpieczyli tam kamerę, która mężczyznom najprawdopodobniej służyła do dozorowania swojej plantacji.

Funkcjonariusze sprawdzili także ich miejsca zamieszkania. U staszowianina znaleźli około 1 grama substancji wstępnie zidentyfikowanej jako haszysz, młynek, 6 sztuk opakowań po ziarnach konopi oraz szklaną lufkę.

24-latkowie za swoje przestępcze działanie będą teraz tłumaczyć się przed sądem. Za uprawę konopi grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. MT

Źródło: KWP w Kielcach

  • zatrzymany 24-latek
  • konopie indyjskie
  • zabezpieczona kamera
Powrót na górę strony