Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za nielegalną produkcję alkoholu

Data publikacji 07.01.2015

Policjanci zlikwidowali „domową” wytwórnię alkoholu, która znajdowała się w gminie Stopnica. W kuchni zastali 26 – latka, który był w trakcie wytwarzania alkoholu. Mundurowi zabezpieczyli aparaturę, „zacier” wykorzystywany do produkcji oraz około 8 litrów gotowego alkoholu. Za taki czyn mężczyźnie może grozić wysoka grzywna lub nawet kara do roku pozbawienia wolności.

Wszystko rozegrało się w poniedziałek wieczorem. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy uzyskali informację, że w pobliskiej miejscowości jeden z mieszkańców zajmuje się nielegalnym wyrobem alkoholu. Po udaniu się na miejsce, w kuchni, policjanci zastali 26 – letniego mężczyznę, który był akurat w trakcie wytwarzania alkoholu. Na palniku gazowym stało urządzenie wykonane z około 50 litrowego metalowego pojemnika, do którego przymocowana była aparatura rektyfikacyjna. Mundurowi zauważyli również około 4 litrów gotowego produktu, który stał w szklanej butli.

Podczas przeszukania pozostałym pomieszczeń, policjanci znaleźli około 100 litrów „zacieru” – półproduktu wykorzystywanego do wytwarzania alkoholu oraz 4 litry gotowego już produktu. Aparaturę, „zacier” oraz gotowy wytworzony alkohol, policjanci zabezpieczyli i przewieźli do komisariatu.  

Zgodnie z ustawą o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych, mężczyźnie może grozić wysoka grzywna lub nawet kara do roku pozbawienia wolności.    

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku-Zdroju

 

Powrót na górę strony