Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne papierosy i trzech zatrzymanych

Data publikacji 15.06.2016

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej zabezpieczyli wczoraj łącznie prawie 1 700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz ponad 26 kg krajanki tytoniowej. Był to efekt zatrzymania do kontroli dwóch pojazdów, w których ujawniono nielegalny towar. W tych sprawach zatrzymano trzech mężczyzn. Dwóch z nich teraz odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Pierwsza sytuacja miała miejsce około godziny 10. Wtedy to, policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą kieleckiej jednostki wspólnie z celnikami zatrzymali do kontroli osobowego Opla, za którego kierownicą siedział 41-letni kielczanin. W pojeździe funkcjonariusze ujawnili 250 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Następnie po przeszukaniu jego mieszkania oraz pomieszczeń gospodarczych, które zajmował, odnaleziono łącznie 731 paczek papierosów oraz 0,30 dkg krajanki tytoniowej również bez polskich znaków akcyzy, a także pieniądze w kwocie prawie 8 tys. zł. 41-latek został zatrzymany. Szacuje się, że swoim działaniem mógł on narazić Skarb Państwa na uszczuplenie z powodu niezapłaconego podatku akcyzowego na kwotę ponad 17.000 zł.

Do drugiej podobniej sytuacjo doszło niecałe 2,5 godziny później. Tym razem do kontroli zatrzymano samochód marki Mazda. W pojeździe znajdowało się dwóch kielczan. 47-latek, który kierował autem oraz 36-latek. W osobówce oprócz nich był także nielegalny towar. W samochodzie ujawniono 452 paczek papierosów oraz 2 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Ponadto u młodszego z nich funkcjonariusze w wynajmowanym przez niego mieszkaniu odnaleźli i zabezpieczyli 196 paczek papierosów oraz 24 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy oraz prawie 16 tys. zł. Wstępnie wyliczono, że naraził on Skarb Państwa na straty na kwotę prawie 11 tys. zł.

Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani. Dwóm z nich grozi mu teraz do trzech lat pozbawienia wolności.

Opr. MT

Źródło: KMP w Kielcach

  • Zabezpieczone papierosy u 36-latka
  • Zabezpieczony towar u 36-latka
  • Zabezpieczony towar u 36-latka
  • Zabezpieczony towar u 36-latka
  • Zatrzymany 36-latek
  • Zatrzymany 41-latek
  • Zabezpieczone pieniądze u 41-latka
  • Zabezpieczone paczki u 41-latka
  • Zabezpieczona krajanka tytoniowa u 41-latka

Film Zatrzymani


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani (format flv - rozmiar 2.68 MB)

Powrót na górę strony