Zabezpieczyli blisko 110 kilogramów nielegalnego tytoniu - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli blisko 110 kilogramów nielegalnego tytoniu

Data publikacji 06.06.2016

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej z Kielc zabezpieczyli prawie 110 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. W związku z tą sprawą zostali zatrzymani trzej 25 –latkowie. Za m.in. nabywanie bądź przechowywanie nielegalnych wyrobów akcyzowych może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Kazimierscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej od dłuższego czasu podejrzewali, iż jeden z mieszkańców gminy Kazimierza Wielka może trudnić się handlem tytoniem bez polskich znaków akcyzy. W piątek policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej z Kielc zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 lat z województwa mazowieckiego, a także 25-latka z gminy Kazimierza Wielka,  którzy najprawdopodobniej związani są z tym nielegalnym procederem. Podczas działań ujawniono około 110 kilogramów suszu tytoniowego. Policjanci oszacowali, że Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mógł stracić na tym procederze prawie 68 tysięcy złotych. Dzięki ich skutecznej pracy nielegalny tytoń nie trafi do obiegu.

Funkcjonariusze nadal  pracują nad tą sprawą i wyjaśniają szczegóły działalności zatrzymanych osób. Jeśli potwierdzi się, że popełnili oni przestępstwo może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

 

Opr. MC

Źródło: KPP w Kazimierzy Wielkiej

  • nielegalny tytoń