Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pili alkohol, potem palili auta

Data publikacji 30.05.2016

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego i Wydziału do Spraw Nieletnich kieleckiej komendy, zatrzymali dwóch sprawców podpaleń pojazdów, do których doszło w ostatnim czasie na terenie Kielc. Za ten czyn ustawodawca przewidział karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku ubiegłego tygodnia na terenie Kielc doszło do kilku tajemniczych pożarów aut osobowych. Od poniedziałku do czwartku na terenie osiedla KSM Południe oraz w centrum spłonęło cztery samochody osobowe. Do pożarów aut dochodziło w porze nocnej, a z zebranych materiałów wynikało jasno, że w każdym przypadku mogło dojść do podpalenia. Skrupulatna analiza zebranych materiałów pozwoliła na wytypowanie i zatrzymanie dwóch podejrzanych o podpalenia sprawców. W piątkowe przedpołudnie kieleccy policjanci zatrzymali dwóch kielczan w wieku 16 i 22 lat, podejrzanych o podpalenie czterech pojazdów. W trakcie czynności okazało się, że dwaj sprawcy najpierw spożywali alkohol a potem spacerując po mieście wybierali auto, rozbijali szybę i dokonywali podpalenia. 

Obaj podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów, teraz za swoje nieprzemyślane zachowanie 22-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast sprawą 16-latka zajmie się sąd dla nieletnich.

 

Opr. MB

Źródło: KMP w Kielcach

  • Jeden ze spalonych pojazdów
Powrót na górę strony