Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca chciał przekupić policjantów

Data publikacji 25.05.2016

Wczoraj małogoscy policjanci zatrzymali 53-letniego kierowcę podejrzanego o kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwo próbował wręczyć mundurowym alkohol. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sadem.

Wczoraj około godz. 23:00 dyżurny jędrzejowskiej komendy otrzymał informację, iż jedną z ulic Małogoszcza porusza się pojazd osobowy marki Hyundai, którego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast udali się małogoscy mundurowi. Kilka minut później zatrzymali mężczyznę, który pozostawił swój samochód a dalszą drogę kontynuował już pieszo. Stróże prawa poddali 53-latka badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, że ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Za odstąpienie od czynności służbowych mieszkaniec Zabrza próbował wręczyć policjantom butelkę alkoholu oraz obiecał, że za pozytywne załatwienie sprawy ofiaruje mundurowym po 10000 złotych które ma w domu. Mężczyzna natychmiast został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Dziś będzie składał wyjaśnienia, odpowie nie tylko za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu ale również za próbę wręczenia korzyści majątkowej. 53-latkowi grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.  

Opr. MK

Źródło: KPP w Jędrzejowie

Powrót na górę strony