Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uśmiercił kocięta na oczach dzieci

Data publikacji 23.05.2016

Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji IV w Kielcach zatrzymali 62 –latka z gminy Masłów. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna na oczach dzieci uśmiercił 6 małych kociąt. Za zabicie zwierząt ze szczególnym okrucieństwem ustawodawca przewidział kare do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, tuż po godzinie 14 do jednej z mieszkanek gminy Masłów przybiegło dwóch chłopców w wieku 9 i 11 lat. Dzieci poinformowały kobietę, że widziały jak sąsiad z posesji obok uśmierca małe koty. Kobieta natychmiast poszła na podwórko obok i zauważyła plastikową reklamówkę, w której znajdowały się nieżyjące już zwierzęta. O całej sytuacji mieszkanka gminy Masłów poinformowała kieleckich policjantów. Po chwili na miejsce przyjechali mundurowi z Komisariatu Policji IV w Kielcach.  Funkcjonariusze ustalili, że chłopcy w wieku 9 i 11 lat zauważył jak 62 –letni mężczyzna, włożył do plastikowej reklamówki 6 małych kotów po czym zaczął nimi uderzać o ścianę budynku gospodarczego. Dzieci zaczęły krzyczeć do mężczyzny by przestał, lecz on nie reagował na prośby chłopców. Funkcjonariusze zatrzymali 62 –letniego mieszkańca posesji, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu.   

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i dziś będzie przesłuchiwany przez śledczych z Komisariatu Policji I w Kielcach . Mężczyźnie  za czyn którego się dopuścił może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach

  • zatrzymany
Powrót na górę strony