Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrole punktów sprzedaży fajerwerków

Data publikacji 30.12.2014

Dzisiaj rano policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich wspólnie z koneckimi strażakami dokonywali kontroli punktów sprzedaży fajerwerków pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów. Policjanci przypominają, że sprzedaż niepełnoletnim fajerwerków lub petard jest przestępstwem i każdy, kto dopuszcza się takiego czynu, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci wraz ze strażakami przeprowadzili dzisiaj kontrole punktów oferujących wyroby pirotechniczne, zwane potocznie fajerwerkami. Kontrolą w tym zakresie objęte zostały między innymi miejsca i sklepy znajdujące się na terenie powiatu koneckiego, a także stoiska z takimi wyrobami na terenie targowicy w Końskich.

Policjanci kontrolujący rejon targowiska w Końskich sprawdzali, czy osoba handlująca wyrobami pirotechnicznymi posiada m. in. zezwolenie na handel, a także wpis do ewidencji działalności gospodarczej oraz umowę na dzierżawę terenu, na którym odbywa się handel. Sprawdzają także czy fajerwerki sprzedawane są osobom pełnoletnim.

Apelujemy i przypominamy, że tego typu wyroby dopuszczone do obrotu w naszym kraju powinny posiadać odpowiedni atest, instrukcję obsługi w języku polskim, a także m. in. nazwę producenta. Ponadto na opakowaniu powinna  znajdować się datę ważności produktu.

Pamiętajmy, że fajerwerki są  materiałami wybuchowymi i muszą być używane ostrożnie i zgodnie z instrukcją.

Zachowajmy ostrożność!  Większość tego rodzaju wyrobów jest prawidłowo wykonana i oznakowana, ale nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa może doprowadzić do wypadku.

Opr. I.S./G.D.

Źródło: KPP w Końskich

Powrót na górę strony