Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech zatrzymanych za kradzież traktora

Data publikacji 16.05.2016

Policjanci w nocy z piątku na sobotę zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o kradzież ciągnika rolniczego w jednej z podbuskich miejscowości. Z niezamkniętej stodoły wyjechali oni traktorem wartym 30 tys. zł. Wpadli, gdy jeden z nich wjechał traktorem do rowu i wszyscy próbowali go wyciągnąć. Kodeks karny za taki czyn przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży doszło w nocy z piątku na sobotę. Przed godziną trzecią w nocy, w sobotę, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju otrzymał zgłoszenie o kradzieży ciągnika rolniczego z posesji. Na miejsce zdarzenia w gminie Busko – Zdrój, natychmiast udali się kryminalni. Podczas dojazdu do posesji, w której doszło do kradzieży, spotkali zgłaszającego jadącego na motocyklu. Mężczyzna poinformował policjantów, że do kradzieży doszło około 10 minut wcześniej i pokazał kierunek, w którym uciekli sprawcy. Dodał również, że w ciągniku w prawym przednim kole nie było powietrza. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazanym kierunku. Sytuację komplikował fakt, że w okolicy znajduje się dużo polnych oraz leśnych dróg, którymi sprawcy mogli oddalić się z miejsca przestępstwa. Po drodze na jednym ze skrzyżowań, policjanci zauważyli na poboczu strzępy charakterystycznej opony z ciągnika rolniczego oraz fragmenty potłuczonej szyby. Po dokładnym obejrzeniu miejsca, na asfalcie dostrzegli odciśnięte ślady rysowania felgi. Pojechali dalej, gdzie po około 200 metrach zauważyli stojący w rowie ciągnik rolniczy. W pobliżu nie było żadnych osób.

Przybyły na miejsce pokrzywdzony rozpoznał swoją własność. Wartość traktora oszacował na kwotę około 30 tys. zł. Do miejsca znalezienia ciągnika rolniczego przybyły również inne patrole zadysponowane przez dyżurnego. Po pewnym czasie, policjanci zauważyli jadącego w ich kierunku białego busa. Pojazd został zatrzymany, a kierowca i pasażerowie wylegitymowani. Dostawczym Iveco podróżowało trzech mężczyzn w wieku 19, 21 i 24 lata. Nie potrafili oni w sposób logiczny wytłumaczyć skąd i dokąd jadą. Dwóch z nich ponadto podało nieprawidłowe dane osobowe. Policjanci zaczęli skrupulatnie sprawdzać zawartość zatrzymanego pojazdu oraz dokładnie przyjrzeli się przebywającym w nim mężczyznom. Podczas rozmowy z 24 – latkiem, z jego odzieży wyleciały fragmenty szkła, które mogły pochodzić z rozbitej szyby w kabinie traktora.

Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani. W kabinie dostawczego Iveco policjanci znaleźli stalową linkę, która najprawdopodobniej miała posłużyć do wyciągnięcia traktora z rowu. Pasażerowie busa byli nietrzeźwi. W trakcie badania okazało się, że w organizmie 24 – latka znajduje się ponad promil alkoholu, a u jego 19 – letniego kolegi, policjanci stwierdzili ponad pół promila alkoholu. Ciągnik rolniczy oraz dostawcze Iveco zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu. Śledczy będą wyjaśniać, jaki udział brał w zaistniałym przestępstwie każdy z zatrzymanych mężczyzn. Wyjaśnią, kto jechał ciągnikiem rolniczym i czy w trakcie kierowania był trzeźwy.                          

Konsekwencją czynu, którego dopuścili się mężczyźni, może być nawet 5 - letnia kara pozbawienia wolności.

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

  • skradziony ciągnik rolniczy
  • Skradziony ciagnik rolniczy oraz bus
  • ujawnione linki
Powrót na górę strony