Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch zatrzymanych po kwietniowym meczu

Data publikacji 09.05.2016

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, zatrzymali dwóch mieszkańców województwa małopolskiego, podejrzanych o wnoszenie i posiadanie wyrobów pirotechnicznych na kieleckim stadionie. Do łamania prawa doszło podczas meczu ekstraklasy pod koniec kwietnia. Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni po kwietniowym meczu ekstraklasy, podczas którego doszło do odpalenia środków pirotechnicznych wytypowali dwóch podejrzanych odpowiedzialnych za naruszenie przepisów ustawy. W niedzielny poranek kryminalni złożyli wizytę u 22 i 24 latka, mieszkańców dwóch małopolskich miejscowości. W trakcie czynności u zatrzymanych, policjanci zabezpieczyli 10 petard hukowych oraz 10 petard błyskowych. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie a materiały pirotechniczne zabezpieczone przez funkcjonariuszy. 

22 i 24-latek za złamanie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych odpowiedzą przed sądem. Za wnoszenie i posiadanie materiałów pirotechnicznych w trakcie imprez masowych  zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. MB

Źródło: KWP Kielce

  • Jeden z zatrzymanych
  • Zabezpieczone materiały pirotechniczne
Powrót na górę strony