Kierowca bez prawa jazdy - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca bez prawa jazdy

Data publikacji 19.04.2016

Policjanci z Zespołu Prewencji i Ruchu Drogowego opatowskiej komendy wczoraj zatrzymali kierującego samochodem, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

Wczoraj po godzinie 17- tej funkcjonariusze opatowskiej drogówki na drodze krajowej K-9 zatrzymali 29-letniego mieszkańca województwa podkarpackiego. Kierowca Opla jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 125 km/h oraz wyprzedzał inny pojazd najeżdżając na linię ciągłą, a także miejsce wyłączone z ruchu dla pojazdów.

Podczas kontroli okazało się, że kierowca osobowego auta stracił prawo jazdy w 2009 roku, a obecnie nie stosował się do wydanej decyzji administracyjnej o cofnięciu jego uprawnień przez starostę. Mężczyzna będzie odpowiadał teraz przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Warto dodać, że pasażer osobowego opla miał prawo jazdy i z powodzeniem mógł kierować samochodem. Ponadto po wykonanych czynnościach przez policjantów, kierowca i pojazd trafili pod opiekę pasażera.

Jednocześnie  przypominamy, że od 18 maja 2015 r. obowiązują zmiany w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym. Zgodnie z art. 135 ust. 1a. Policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na:

a) kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Policjanci będą bacznie obserwowali zachowania kierowców,  którzy rażąco łamią przepisy, mające wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach.

 

Opr. G.R.

Źródło: KPP Opatów

  • widok z wideorejestratora
  • widok z wideorejestratora

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 13.48 MB)