Eliminacje gminne turnieju BRD - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Eliminacje gminne turnieju BRD

Data publikacji 02.04.2016

Starachowiccy policjanci wzięli udział w przeprowadzeniu gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Radkowicach. W konkursie uczestniczyło dziewięć drużyn ze szkól podstawowych gminy Pawłów.

Wczoraj starachowiccy policjanci wzięli udział w przeprowadzeniu gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Radkowicach. W konkursie uczestniczyło dziewięć czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych z terenu gminy Pawłów. 

Na początku spotkania uczestników, opiekunów i zaproszonych gości powitał Dyrektor Szkoły Pan Marcin Głowacki, który omówił zasady konkursu i poszczególne konkurencje oraz życzył owocnej rywalizacji i jak najlepszych wyników. Następnie dzieci rozwiązywały test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego i test tzw. „krzyżówek”. Kolejną konkurencją była jazda rowerem z przeszkodami. Na koniec dzieci wykonywały zadanie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszanie się po drodze oraz roweru jako środka transportu. Poprzez turniej propagowany jest również sport  i rekreacja, podstawowe zasady i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Eliminacje wyłoniły dwie zwycięskie drużyny ze Szkoły Podstawowej w Radkowicach  i Szkoły Podstawowej w Dąbrowie, które będą reprezentować gminę na powiatowym szczeblu tego konkursu.

opr. MK

źródło: KPP w Starachowicach

  • Eliminacje gminne turnieju BRD
  • Eliminacje gminne turnieju BRD
  • Eliminacje gminne turnieju BRD