„Żegnam się z mundurem, ale nie z przyjaciółmi” - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Żegnam się z mundurem, ale nie z przyjaciółmi”

Data publikacji 17.03.2016

Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji Kielcach odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której podziękowano za całą dotychczasową służbę insp. Zbigniewowi Kotarskiemu. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach dziś przeszedł na emeryturę.

Podczas uroczystości p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bednarek podziękował insp. Zbigniewowi Kotarskiemu za całą dotychczasową służbę, którą poświęcił garnizonowi świętokrzyskiemu. W imieniu całego kierownictwa Policji naszego województwa życzył także dalszych sukcesów

Również insp. Zbigniew Kotarski podziękował wszystkim zebranym za obecność oraz lata służby ukierunkowanej na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom naszego regionu na najwyższym poziomie. W swojej wypowiedzi podkreślił także, że żegna się dziś z mundurem ale nie z osobami, z którymi współpracował na co dzień i zawsze mógł na nich liczyć.

Na uroczystej zbiórce obecna była cała kadra kierownicza Policji garnizonu świętokrzyskiego, Kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Kielcach oraz przedstawiciele policyjnych związków zawodowych.

Przypomnijmy

Inspektor Zbigniew Kotarski jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu MCS w Lublinie. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie „Logistyka w bezpieczeństwie kraju” w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Pracę w Policji rozpoczął w 1988 roku w Warszawie. Od 1990 roku pełnił służbę w Stalowej Woli w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym. W służbach kryminalnych komendy powiatowej w Ostrowcu Świętokrzyskim podjął pracę od 1991 roku. We wrześniu 1999 roku przeszedł do służby w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Od 2002 roku do 2009 roku pracował w Komendzie Miejskiej Policji w Kielcach jako naczelnik sekcji dochodzeniowo-śledczej i Komendant II Komisariatu Policji w Kielcach. We wrześniu 2009 roku otrzymał nominację na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Sandomierzu. W styczniu 2013 roku objął stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach. Od 27 stycznia 2014 roku do dziś był Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach. Nadzorował pion logistyki.

Posiada liczne odznaczenia, między innymi : Brązowy Krzyż Zasługi, Srebrną Odznakę „Zasłużony Policjant”, Srebrny Medal za Długoletnią Służbę, Złotą Odznakę „Zasłużony Policjant”.

galeria zdjęć

 

Opr. MT

Źródło: KWP w Kielcach