Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna wytwórnia alkoholu zlikwidowana

Data publikacji 11.03.2016

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich, zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną do wytwarzania alkoholu. Policjanci ujawnili łącznie 412 litrów bimbru, 13 kg krajanki tytoniowej oraz 2 sztuki broni pneumatycznej długiej i jedną broń długą w postaci jednolufowego samodziału.

Koneccy policjanci od pewnego czasu podejrzewali, że jeden z mieszkańców gminy Radoszyce posiada  linię produkcyjną do wytwarzania nielegalnego alkoholu na dużą skalę. Policjanci w  trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych i mieszkalnych należących do 56-latka prócz linii produkcyjnej służącej do wyrobu i destylacji wysokoprocentowego alkoholu, zabezpieczyli: 412 litrów przygotowanego do sprzedaży alkoholu przechowywanego w czterech kadziach i butelkach, zacier w ilości około 80 litrów, 13 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy oraz trzy sztuki broni. Policjanci będą ustalać do kogo miał trafić nielegalnie wyprodukowany alkohol oraz do jakich celów służyła ujawniona broń.

56-letni mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Ustawodawca za tego typu nielegalny proceder przewidział  karę do 10 lat pozbawienia wolności i poważne konsekwencje finansowe.

Produkcja nielegalnego alkoholu odbywała się w niesterylnych warunkach. Policja ostrzega przed kupowaniem i spożywaniem alkoholu pochodzącego z niepewnych źródeł, ponieważ może być niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia potencjalnych konsumentów.   

Opr. MO

Źródło: KPP w Końskich

Powrót na górę strony