16-latek i nielegalne papierosy - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

16-latek i nielegalne papierosy

Data publikacji 10.03.2016

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach ujawnili ponad 2,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy u 16-latka. Kwota, na którą młodzieniec naraził Skarb Państwa na straty szacuje się na przeszło 41 tys. złotych.

Cała sytuacja miała miejsce wczoraj w godzinach popołudniowych na terenie Sandomierza. Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach od jakiegoś czasu podejrzewali, że nastolatek może trudnić się przestępczym procederem. Policjanci zobaczyli go wczoraj popołudniu, gdy szedł jedna z ulic miasta z dość okazałym workiem. Najprawdopodobniej kierował się on w stronę pobliskiego targowiska. Stróże prawa wiedząc, że 16-latek może mieć przy sobie nielegalne papierosy postanowili sprawdzić co dokładnie niesie ze sobą młodzieniec.

Przypuszczenia policjantów szybko się potwierdziły. Nastolatek w worku miał 20 kartonów papierosów bez polskich znaków akcyzy. Dalsze działania funkcjonariuszy doprowadziły do ujawnienia kolejnych nielegalnych papierosów. W pomieszczeniu gospodarczym, które zajmował młodzieniec policjanci znaleźli podobne worki, w których w sumie było ponad 2,5 tysiąca paczek bez polskich znaków akcyzy. Kwota, na którą 16-latek naraził Skarb Państwa na straty szacuje się na ponad 41 tys. złotych.

Sprawą młodzieńca zajmie się teraz Sąd Rodzinny, natomiast policjanci będą dokładnie ustalać skąd miał on nielegalny towar oraz co zamierzał z nim zrobić.

Opr. MT

Źródło: KWP w Kielcach

  • Zabezpieczone papierosy
  • Zabezpieczone papierosy
  • Zabezpieczone papierosy