Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca usiłowania zgwałcenia zatrzymany

Data publikacji 08.03.2016

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z ostrowieckiej komendy policji zatrzymali 26-letniego mężczyznę, mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego podejrzewanego o usiłowanie zgwałcenia młodej kobiety. Zdarzenie to miało miejsce pod koniec grudnia ubiegłego roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do napaści na 31–latkę doszło w nocy pod koniec grudnia 2015 roku na osiedlu Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nieznany wówczas sprawca usiłował zgwałcić ostrowczankę, lecz dzięki jej zdecydowanej postawie kobiecie udało się uciec. Pokrzywdzona o całym zajściu powiadomiła ostrowieckich policjantów. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego. Ich drobiazgowa praca oraz publikacja wizerunku sprawcy w mediach przyczyniła się do ustalenia kim był napastnik. Wszystkie informacje  były skrupulatnie sprawdzane i weryfikowane. Ostatecznie w wyniku podjętych działań  wczoraj około godz. 08:00 policjanci zatrzymali 26–letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego.

Teraz mężczyznę przesłucha prokurator a o jego dalszym losie zadecyduje Sąd. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.  

Opr. EL

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Powrót na górę strony