Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nocny pościg za kradzionym autem

Data publikacji 03.03.2016

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dziś w nocy chcąc uniknąć kontroli drogowej, zaczęli uciekać przed funkcjonariuszami. Jak się okazało byli to mieszkańcy województwa śląskiego, a samochód którym jechali został dzień wcześniej skradziony w Katowicach.

Cała sytuacja rozegrała się dziś w nocy kilka minut przed godzina 1 w miejscowości Smyków. Wtedy to kierujący samochodem dostawczym nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci natychmiast pojechali za Fiatem, którego kierowca próbując uniknąć kontroli funkcjonariuszy na trasę swojej ucieczki wybrał drogę krajową w kierunku Łagowa. Szybko okazało się dlaczego jadącym w pojeździe mężczyznom tak bardzo zależało na ucieczce, podczas której niejednokrotnie stwarzali zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu. Po sprawdzeniu okazało się, że samochód którym się poruszali został skradziony wczoraj Katowicach.

W trakcie pościgu policjanci chwilowo stracili z oczu pojazd, za którym jechali. Jednak w tamtym kierunku pojechały już inne patrole. W trakcie prowadzonych działań na terenie gminy Daleszyce, funkcjonariusze skradziony pojazd szybko odnaleźli stojący na jednej z leśnych dróg. Natomiast w wyniku sprawdzenia okolicy miejsca, w którym Fiat został porzucony, policjanci zauważyli dwóch mężczyzn idących drogą. Policjantom nie potrafili oni wytłumaczyć jak się tam znaleźli i co chcieli dalej robić.

21 i 39-latek zostali zatrzymani. Funkcjonariusze będą teraz dokładnie ustalać czy mężczyźni mają związek z kradzieżą pojazdu, którym jechali.

Opr. MT

Źródło: KWP w Kielcach

  • zatrzmany
  • zatrzymany
Powrót na górę strony