Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na „podwójnym gazie” ze skradzionym paliwem

Data publikacji 12.02.2016

Wczoraj mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali 28 –letniego kielczanina, który kierował osobowym volkswagenem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W takcie kontroli okazało się, że na pojeździe są zamontowane kradzione tablice rejestracyjne, a kierowca wraz z 31 i 42 -letnimi pasażerami są odpowiedzieli za przynajmniej dwie kradzieże paliwa ze stacji benzynowych. Teraz ich sprawą zajmie się sąd.

Wczoraj przed godziną 17 kieleccy policjanci otrzymali informację, z której wynikało, że na ul. Sikorskiego osobowym volkswagenem może jechać pijany kierowca. Natychmiast zgłoszenie otrzymali wszyscy funkcjonariusze patrolujący miasto. Po 5 minutach na ul. Warszawskiej wskazane auto zatrzymali do kontroli mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, a po chwili dojechali ich koledzy z pierwszego komisariatu. Okazało się za kierownicą VW, siedzi 28 –latek, który przewoził 31 i 42 –letniego pasażera. Mężczyzna został wstępnie przebadany na zawartość alkoholu w organizmie, które wykazało pozytywny wynik.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili, że na osobowym volkswagenie są zamontowane kradzione tablice rejestracyjne pochodzące z citroena. Po chwili od mundurowy dotarła kolejna ciekawa informacja, z której wynikało, że prawdopodobnie osoby poruszające się zatrzymanym do kontroli pojazdem dokonały przynajmniej 2 kradzież paliwa ze stacji benzynowych na terenie miasta.

Stróże prawa w bagażniku volkswagena znaleźli tablice rejestracyjne od tego pojazdu oraz plastikową bańkę z trzydziestoma litrami paliwa. Kierowca oraz jego dwóch nietrzeźwych pasażerów zostało zatrzymanych. Ostatecznie okazało się, że 28 –latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Sprawa nie została zakończona. Śledczy podejrzewają, że mężczyźni mogą mieć więcej tego typu występków na swoim sumieniu. Teraz ich sprawą zajmie się sąd. Dodatkowo 28 –latek musiał pożegnać się ze swoim prawem jazdy.

 

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach

Powrót na górę strony