Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci po służbie zatrzymali pijanego kierowcę

Data publikacji 30.12.2015

Skarżyscy policjanci w czasie wolnym od służby zatrzymali pijanego kierowcę. 42-latek, który kierował renaultem miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 22:00 w pobliżu niedawno przeniesionej, nowej komendy Policji przy ulicy Szydłowieckiej. Dwaj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego po zakończonej służbie wsiedli do swoich prywatnych samochodów zaparkowanych na terenie komendy. Kiedy wyjechali poza ogrodzenie obiektu, zostali zatrzymani przez jednego z mężczyzn, który oświadczył, że chwilę wcześniej widział prawdopodobnie pijanego mężczyznę wsiadającego do pojazdu marki Renault Scenic. Nietrzeźwy kierujący miał odjechać w stronę Dworca PKP. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli we wskazanym kierunku. Kilkaset metrów dalej zauważyli opisywany pojazd. Natychmiast zblokowali drogę swoimi samochodami zmuszając kierującego renault do zatrzymania się. Następnie powiadomili o wszystkim dyżurnego jednostki. Jak się okazało, za kierownicą auta siedział 42-letni mieszkaniec Skarżyska- Kamiennej. Mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem  wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Sprawca został przewieziony do komendy.

Dzięki informacji przekazanej przez świadka oraz natychmiastowej reakcji policjantów, pijany kierowca został szybko zatrzymany. 42-latkowi za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat więzienia oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Opr. DSz

Źródło: KPP w Skarżysku Kamiennej

Powrót na górę strony