KONFERENCJA O PRAWACH DZIECKA - Działania Zespołu ds. Ochrony Praw Człowieka - Policja Świętokrzyska

Działania Zespołu ds. Ochrony Praw Człowieka

KONFERENCJA O PRAWACH DZIECKA

W minioną środę w Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach odbyły się spotkania w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Konferencja zorganizowana została dla dzieci i młodzieży z jednej ze szkół podstawowych z terenu miasta.

Co roku 20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To właśnie w tym dniu w 1989 roku Zgromadzenie ogólne ONZ przyjęło Konwencje o Prawach Dziecka. Ten dokument składa się z preambuły oraz 54 artykułów, w których zawarte są prawa każdego dziecka.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to dobra okazja, aby z dziećmi i młodzieżą porozmawiać o ich prawach, ale także o ich obowiązkach. Dlatego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wraz z policjantką z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zorganizowali konferencję dla uczniów. Odbyła się ona w sali narad im. Zdzisława Rachtana ps. „Halny” starachowickiej komendy. Podczas spotkania sierż. szt. Anna Kroner wraz z sierż. szt. Agnieszką Staryczenkow asystentem Zespołu ds. Ochrony Praw Człowieka  KWP w Kielcach przeprowadziły prelekcję dotycząca praw dziecka oraz w praktyczny sposób  uświadomiły każdemu z uczestników jakie czynniki mogą wpłynąć na łamanie i nieprzestrzeganie tych praw. Na spotkaniu wyjaśniono znaczenie terminów tj., stereotyp, uprzedzenie oraz dyskryminacja. Dodatkowo policjantki przedstawiły dzieciom historię i założenia Konwencji o Prawach Dziecka. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w dyskusji, jak i również w zajęciach praktycznych. 

Opr. PK

Źródło: KPP Starachowice