230 rocznica uchwalenia przez sejm Konstytucji 3-go Maja - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

230 rocznica uchwalenia przez sejm Konstytucji 3-go Maja

Data publikacji 03.05.2021

Dziś w symbolicznych uroczystościach upamiętniających uchwalenie Konstytucji 3-go Maja uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadisnp. dr Jarosław Kaleta. Po Mszy Świętej, która odbyła się w Bazylice Katedralnej w Kielcach, szef świętokrzyskich stróżów prawa złożył kwiaty przed Pomnikiem Stanisława Staszica.

Rokrocznie, trzeciego dnia maja na terenie całego kraju uroczyście rozbrzmiewa hymn Polski, a na maszty wciągana jest biało- czerwona flaga narodowa. Niestety obecna sytuacja epidemiczna nie pozwala na organizację uroczystości jaką możemy pamiętać sprzed 2 lat. Ta tegoroczna miała wymiar symboliczny i została zorganizowana zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.   

W 230- ą rocznicę uchwalenia przez sejm Konstytucji 3-go Maja parlamentarzyści, władze wojewódzkie i samorządowe, a także przedstawiciele służb mundurowych spotkali się, aby uroczyście wspomnieć to historyczne wydarzenie.

Po polowej Mszy Świętej, która odbyła się w intencji Ojczyzny w Bazylice Katedralnej w Kielcach, uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik Stanisława Staszica w parku miejskim, gdzie m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach dr Jarosław Kaleta złożył kwiaty.

Opr. DJ

Zdjęcia: ŚUW w Kielcach

Źródło: KMP w Kielcach

 

  • uroczystości
  • uroczystości
  • uroczystości
  • uroczystości
  • uroczystości
  • uroczystości