Policyjne działania wymierzone w nielegalny hazard - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Policyjne działania wymierzone w nielegalny hazard

Data publikacji 22.02.2021

Piątkowe działania jędrzejowskich policjantów oraz funkcjonariuszy Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach na terenie powiatu jędrzejowskiego, doprowadziły do zabezpieczenia dwóch zestawów komputerowych służących do nielegalnych gier hazardowych. Prowadzenie działalności hazardowej bez wymaganej koncesji zagrożone jest karą grzywny oraz pozbawienia wolności do lat 3.

W piątkowe popołudnie jędrzejowscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach weszli do jednego z lokali na terenie powiatu jędrzejowskiego. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, iż znajdują się tam urządzenia służące do nielegalnych gier hazardowych. Jak się szybko okazało, nie mylili się. Podczas kontroli ujawnili dwa zestawy komputerowe oraz pieniądze w kwocie 780 złotych. Zabezpieczoną gotówkę oraz urządzenia, policjanci przekazali  funkcjonariuszom Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z Kodeksem Karnym Skarbowym prowadzenie działalności hazardowej bez wymaganej koncesji zagrożone jest karą grzywny oraz pozbawienia wolności do lat 3.

 

Opr. MK

Źródło: KPP w Jędrzejowie

  • zabezpieczone pieniądze
  • funkcjonariusze zabezpieczający  urządzenia