Właściwa reakcja dzielnych pań - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Właściwa reakcja dzielnych pań

Data publikacji 13.01.2021

Postawą godną naśladowania wykazały się wczoraj dwie mieszkanki powiatu kazimierskiego. Kobiety bez chwili zawahania ujęły 45-latka, który wsiadł za kierownicę osobowego volkswagena mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za to przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pobawienia wolności.

Wczoraj około godziny 13.30 w miejscowości Dobiesławice w gminie Bejsce, dwie kobiety wykonujące czynności służbowe, zwróciły uwagę na osobowego volkswagena, wjeżdżającego na teren jednej z posesji. Podejrzenia pań wzbudził tor jazdy oraz zachowanie kierującego, dlatego też zdecydowały aby zatrzymać auto. Po krótkiej rozmowie z kierującym nie miały już żadnych wątpliwości. Ewidentnie przemawiał przez niego alkohol. Telefon na numer alarmowy i natychmiastowa interwencja funkcjonariuszy przypieczętowały sukces pań. Badanie alkomatem wykazało bowiem, że zatrzymany 45-latek w swoim organizmie ma ponad 3 promile alkoholu.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

c

Źródło: KPP w Kazimierzy Wielkiej