Narkotykowe zatrzymania na terenie powiatu kieleckiego - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Narkotykowe zatrzymania na terenie powiatu kieleckiego

Data publikacji 11.01.2021

Kieleccy policjanci pod koniec ubiegłego tygodnia wymierzyli dwukrotnie cios w narkotykowy proceder. W czwartek stróże prawa z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 46- latka z gminy Górno, który posiadał ponad kilogram różnego rodzaju narkotyków, oraz medykamenty niewiadomego pochodzenia. Dzień później funkcjonariusze z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową złożyli wizytę 26- latkowi z gminy Chmielnik, który miał 13 gramów amfetaminy i 207 gramów 4CMC.

Czwartkowe zatrzymanie 46- latka to efekt pracy kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. To właśnie oni ustalili, że wielokrotnie notowany mężczyzna nadal lekceważy prawo, a tym razem może chodzić o znaczne ilości narkotyków. Przeszukanie tylko potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy, ale ilość zabezpieczonych środków była naprawdę duża. 46- latek miał około 1,1 kilograma amfetaminy i 76 gramów marihuany. Do laboratorium trafiło także 460 gramów niezidentyfikowanego proszku oraz 105 tabletek, niewiadomego pochodzenia. Mieszkaniec gminy Górno usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków i decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Z kolei sprawą 26- latka spod Chmielnika zajmowali się stróże prawa zwalczający przestępczość narkotykową. W trakcie piątkowej wizyty w domu podejrzewanego policjanci zabezpieczyli 13 gramów amfetaminy oraz 207 gramów proszku, który po przebadaniu okazał się nową substancją zabronioną 4CMC. Ponadto kryminalni zabezpieczyli 12 tys. zł w gotówce na poczet przyszłej kary. Mężczyzna już usłyszał zarzuty i decyzją prokuratora został objęty dozorem, a także musi wpłacić poręczenie majątkowe.

Obaj zatrzymani zostaną rozliczeni przez sądy. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków polskie prawo przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. KM
Źródło: KMP w Kielcach

  • Zabezpieczone narkotyki i pieniądze