Szybkie rozwiązanie sprawy rozboju - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Szybkie rozwiązanie sprawy rozboju

Data publikacji 14.08.2020

O napaść na 59- letniego mieszkańca gminy Nowa Słupia i kradzież jego telewizora są podejrzewani 15 i 21- latek. Do zdarzenia doszło w środę, około godziny 20. Ich zatrzymanie to efekt wspólnej pracy kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach i Komisariatu Policji w Bodzentynie. Starszemu ze sprawców grozi nawet 12 lat więzienia, młodszego rozliczy sąd dla nieletnich.

Informacja o rozboju wpłynęła do dyżurnego kieleckiej komendy w ostatnią środę, kilkanaście minut po godzinie 20. Ze zgłoszenia wynikało, że do 59- latka przyszło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Jeden ze sprawców przycisnął pokrzywdzonego poduszką, a drugi zabrał z pokoju telewizor i obaj nieznajomi uciekli. Sprawą od razu zainteresowali się funkcjonariusze z Referatu Kryminalnego bodzentyńskiego komisariatu, których wsparli kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Już kolejnego dnia ustalenia stróżów prawa doprowadziły do sprawców tego rozboju. To 15- letni mieszkaniec gminy Nowa Słupia i jego 21- letni znajomy, pochodzący z powiatu ostrowieckiego. Obaj napastnicy zostali zatrzymani. Ponadto w toku czynności mundurowi odzyskali zrabowany telewizor, który rozbójnicy ukryli w lesie.

21- latek odpowie za rozbój, który jest zagrożony karą nawet 12 lat więzienia. Młodszy ze sprawców, ze względu na swój wiek stanie przed sądem dla nieletnich. Ponadto śledczy ustalili, że 15- latek najprawdopodobniej ma na swoim koncie inne przestępstwa, m.in. kradzieży klasera kolekcjonerskiego i piły. Te wątki są jeszcze szczegółowo sprawdzane.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • telewizor