Młodzi napastnicy z poważnymi zarzutami - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Młodzi napastnicy z poważnymi zarzutami

Data publikacji 14.08.2020

Funkcjonariusze z Wydziału do spraw Przestępczości Nieletnich kieleckiej komendy zatrzymali 5 sprawców pobicia. To nastolatkowie w wieku od 14 do 17 lat. Śledczy ustalili, że w miniony wtorek w rejonie Stadionu grupa zatrzymanych dotkliwie pobiła troje młodych kielczan. Sprawą nieletnich zajmie się wkrótce sąd rodzinny. Z kolei 17- latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek, przed godziną 18. Jak wynikało z pierwszych informacji, w rejonie przystanku troje nastolatków w wieku 14 – 15 lat zostało nagle zaatakowanych przez 5 zamaskowanych mężczyzn. Napastnicy zaczęli pokrzywdzonych bić i kopać po całym ciele, powodując poważne obrażenia, m.in. złamanie nosa, wybicie zęba i liczne zasinienia, a następnie uciekli do pobliskiego lasu. Ustalaniem personaliów zajęli się kryminalni z Wydziału do spraw Przestępczości Nieletnich kieleckiej komendy miejskiej, którzy bardzo szybko wpadli na właściwy trop. Podejrzenia padły na 17- latka, któremu pomagało 4 młodzieńców w wieku od 14 do 16 lat. Przy zatrzymaniach całej grupy policjanci pracowali dwa dni. Ostatni ze sprawców, 15- latek został zatrzymany w piątkowy poranek.

O losie 4 nieletnich zdecyduje wkrótce sąd. Sprawą najstarszego z napastników zajmie się już prokurator, z uwagi na ukończone 17 lat. Temu sprawcy grożą nawet 3 lata więzienia.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach