Zarzuty dla włamywaczy - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla włamywaczy

Data publikacji 11.07.2020

10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom gminy Łagów, którzy zostali zatrzymani w ostatni czwartek. Kryminalni z Komisariatu Policji w Rakowie ustalili, że mężczyźni najprawdopodobniej włamali się do domu jednorodzinnego, skąd skradli elektronikę, sprzęt AGD, butle gazowe i grill. Do zdarzenia doszło na początku ubiegłego tygodnia.

Funkcjonariusze Ogniwa Kryminalnego rakowskiego komisariatu dotarli do informacji o włamaniu do jednego z domów w gminie Łagów. Według ustaleń mundurowych, najprawdopodobniej w nocy z 6 na 7 lipca nieznani sprawcy okradli 45- latka. Łupem włamywaczy padł m.in. sprzęt rtv, sprzęt kuchenny i domowy, 2 butle gazowe i grill. Śledczy zaczęli wnikliwie analizować zebrane informacje i bardzo szybko wpadli na właściwy trop. Podejrzenia policjantów padły na dwóch mieszkańców gminy Łagów w wieku 29 i 31 lat. W czwartek, wczesnym rankiem kryminalni z Komisariatu Policji w Rakowie złożyli podejrzewanym wizytę. Szybko okazało się, że podejrzenia funkcjonariuszy były niezwykle trafne. W trakcie przeszukania śledczy ujawnili wszystkie zrabowane przedmioty, dokładnie odpowiadające opisowi przedstawionemu przez pokrzywdzonego. 29 i 31- latek zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Decyzją prokuratora obaj podejrzani zostali objęci dozorem i poręczeniem majątkowym. Zatrzymanym za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach