Odpowiedzą za pobicie - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za pobicie

Data publikacji 15.01.2020

Wczoraj pełniący służbę w śródmieściu policjanci Plutonu Wsparcia Taktycznego kieleckiego oddziału prewencji zatrzymali dwóch mężczyzn. 20 i 23-latek podejrzewani są o pobicie, do którego doszło w jednym z autobusów miejskich. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i obezwładnieni przy współpracy z funkcjonariuszami Komisariatu Policji II w Kielcach i trafili do policyjnej celi. Niebawem usłyszą zarzuty, a grozić im może do trzech lat pozbawienia wolności.

Wczoraj mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach pełnili służbę w centrum miasta. Kiedy po jednej z interwencji przemieszczali się ulicą Grunwaldzką zatrzymał ich pewien mężczyzna. Okazało się, że 65-latek został pobity przez dwóch młodych mężczyzn.

Jak wynikało z relacji mężczyzny, do sytuacji doszło już w autobusie linii 18. 65-latek podróżował z terenu gminy Piekoszów. W pewnym momencie do pojazdu wsiedli dwaj mężczyźni i dwie towarzyszące im kobiety. Ich zachowanie zwracało uwagę, ponieważ byli wulgarni i głośni. Kiedy autobus dotarł do Kielc 65-latek zbliżył się do wyjścia, gdzie nagle został zaatakowany i przewrócony przez jednego z mężczyzn ze wspomnianej grupy. Gdy pokrzywdzony wysiadł na przystanku, agresorzy wyszli za nim i obaj mężczyźni zaczęli go bić. Po chwili cała czwórka rozbiegła się w nieznanym kierunku.

Po udzieleniu pomocy 65-latkowi, znając wygląd sprawców, policjanci zaczęli poszukiwania. Na terenie osiedla Jagiellońskie funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu przeskoczyli przez ogrodzenie przy ul. Różanej by uciec w głąb osiedla. Po krótkim pościgu i nieocenionej pomocy mundurowych z komisariatu przy ul. Kołłątaja 20 i 23-latek zostali zatrzymani. Na miejsce przyszły także 19 i 28-latka mające związek z tą sytuacją. Wszyscy zostali przewiezieni do komisariatu. Noc obaj nietrzeźwi mężczyźni spędzili w celi. Ich sprawa trafi do sądu, a grozić im może nawet 3-letnie pozbawienie wolności.

Opr. MŚ

Źródło: KMP w Kielcach

  • zatrzymany mężczyzna
    zatrzymany mężczyzna
  • zatrzymany mężczyzna
    zatrzymany mężczyzna