Tych kosmetyków do celi nie zabierze - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tych kosmetyków do celi nie zabierze

Data publikacji 14.01.2020

Kielecki sąd oceni wkrótce zachowanie 26- latka, który w niedzielny wieczór trafił w ręce policjantów z komisariatu z osiedla Na Stoku. Mężczyzna ten według ustaleń kryminalnych pod koniec lipca ubiegłego roku okradł drogerię w jednej z kieleckich galerii handlowych. Łupem zatrzymanego padły kosmetyki, kosztujące blisko 1700 złotych. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Informację o rabusiu kosmetyków mundurowi z Komisariatu Policji I w Kielcach otrzymali na początku grudnia ubiegłego roku. Pracownicy drogerii w jednej z kieleckich galerii na podległym terenie zwrócili uwagę na braki w towarze. Według wyliczeń z półek sklepowych zniknęły kosmetyki, warte 1678 złotych. Kryminalni z komisariatu znajdującego się na osiedlu Na Stoku skrupulatnie przeanalizowali zapisy monitoringu i zwrócili uwagę na znanego im 26- latka. Mężczyzna pojawił się w sklepie 24 i 25 listopada, za każdym razem biorąc towary z półek i nie płacąc wychodził z lokalu. Informacja o poszukiwaniach sprawcy kradzieży trafiła do wszystkich policjantów pełniących służbę na terenie miasta. I to właśnie mundurowi ogniwa patrolowo – interwencyjnego z Komisariatu Policji I w Kielcach zatrzymali poszukiwanego sprawcę kradzieży. W niedzielny wieczór stróże prawa realizowali interwencję domową. W jednym z mieszkań na osiedlu Szydłówek zwrócili uwagę na mężczyznę, przypominającego rysopisem podejrzewanego 26- latka. Kielczanin został zatrzymany i resztę nocy spędził w celi.

Zatrzymany już usłyszał zarzut kradzieży kosmetyków. Jego zachowanie wkrótce oceni sąd, a grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach