Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 70- latka - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 70- latka

Data publikacji 14.08.2019

Przez dwa dni blisko 100 policjantów, wspólnie ze strażakami i strażnikami miejskimi szukało zaginionego70-latka. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu służb, mężczyzna został odnaleziony. Wyziębiony i wyczerpany ale przytomny trafił pod opiekę lekarzy.

Wczoraj po południu opatowscy policjanci zostali powiadomieni o zaginięciu 70-letniego pensjonariusza, jednego z domów pomocy społecznej w powiecie. Z relacji opiekunów wynikało, że z mężczyzną może być  utrudniony kontakt z uwagi na jego stan zdrowia. A po wyjściu z placówki, mógł stracić orientację w terenie. Policjanci natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Do działań włączyli się również opatowscy strażacy oraz druhowie ochotnicy. Zastępca Komanda Powiatowego Policji w Opatowie mł. insp. Andrzej Skowroński ogłosił alarm dla całej jednostki. Kilkudziesięciu policjantów sprawdzało teren przyległy do placówki, w której przebywał 70-latek. Penetracje terenu za zaginionym prowadzono do późnych godzin nocnych. Dziś od samego rana kontynuowano poszukiwania z udziałem policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach oraz funkcjonariuszy Staży Miejskiej, a także pracowników DPS-u. Mimo bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych nikt nie ustawał w wysiłkach, aby odnaleźć mężczyznę.

Tuż przed godzina 12 policjanci i strażnicy miejscy w polu oddalonym kilka kilometrów od Domu Pomocy Społecznej, znaleźli wyczerpanego i wychłodzonego 70-latka. Po udzieleniu pierwszej pomocy, mężczyzna został przekazany załodze karetki pogotowia ratunkowego i zabrany do szpitala. Dzięki zaangażowaniu policjantów, strażaków oraz strażników miejskich życiu mężczyzny nic już nie zagraża.

 

Opr. AF

Źródło: KPP w Opatowie

  • mundurowi z odnalezionym 70-latkiem na noszach
  • mundurowi z odnalezionym 70-latkiem na noszach
  • mundurowi z odnalezionym 70-latkiem na noszach