Młotkiem niszczył samochody - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Młotkiem niszczył samochody

Data publikacji 13.08.2019

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali w niedzielny wieczór 63- letniego mieszkańca miasta. Jak ustalili stróże prawa, mężczyzna ten najprawdopodobniej uszkodził zaparkowane w centrum dwa samochody, uderzając w karoserię młotkiem. Swoim zachowaniem podejrzewany spowodował straty łączne w wysokości około 2500 złotych. W konsekwencji swojego czynu zatrzymany może trafić „za kratki” nawet na 5 lat.

Cała sytuacja wydarzyła się w minioną niedzielę, krótko przed godziną 20. Na numer alarmowy 112 zadzwonił przypadkowy mężczyzna, informujący, że przed chwilą nieznany sprawca uszkodził dwa zaparkowane przy ul. Panoramicznej samochody. Na miejsce niezwłocznie ruszyli mundurowi z komisariatu znajdującego się przy ul. Paderewskiego oraz wywiadowcy z komendy miejskiej. Nieznany sprawca zdążył uszkodzić osobową toyotę oraz opla i zbiegł. Jednak policjanci szybko ustalili rysopis podejrzewanego i ruszyli na poszukiwania chuligana. Jeszcze tego samego wieczoru, na jednej z klatek schodowych w centrum miasta mundurowi zauważyli mężczyznę, odpowiadającego rysopisowi. Trzeźwy, jak się okazało 63- latek został zatrzymany.

Kielczanin wkrótce stanie przed sądem, gdzie będzie musiał wytłumaczyć swoje zachowanie. Za niszczenie cudzej rzeczy grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • zatrzymany z policjantem