Siatkarskie zmagania o puchar komendanta - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Siatkarskie zmagania o puchar komendanta

Data publikacji 29.01.2019

W minioną sobotę odbył się VII Halowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta KPP w Końskich. W tym roku wydarzeniu temu przyświecała wyjątkowa okazja, bowiem obchodzimy 100 rocznicę powołania Policji Państwowej. W duchu sportowej rywalizacji walczyli ze sobą policjanci z komórek i jednostek organizacyjnych podległych Komendzie Powiatowej Policji w Końskich, związkowcy z ZWNSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego oraz uczniowie ze szkół z powiatu koneckiego.

Podczas tegorocznego turnieju, o miano najlepszych policyjnych siatkarzy rywalizowało ze sobą aż 6 drużyn, w skład których wchodzili policjanci z komórek i jednostek organizacyjnych podległych Komendzie Powiatowej Policji w Końskich oraz związkowcy z ZWNSZZ Policjantów woj. Świętokrzyskiego. Podczas bardzo zaciekłej walki prowadzonej w duchu sportowej rywalizacji, pierwsze miejsce i jednocześnie powrót na nie po zeszłorocznej porażce wywalczyli wielokrotni zwycięzcy turnieju –  wspomniani związkowcy.

W finale zmierzyli się z wydziałem kryminalnym koneckiej komendy, który musiał uznać wyższość rywali zajmując drugie miejsce na podium. Zeszłoroczni mistrzowie z Komisariatu Policji w Radoszycach, zajęli wysoką trzecią pozycję.

Oprócz policjantów, w turnieju udział wzięli również uczniowie ze szkół podstawowych z powiatu koneckiego. Oni również wykazali się niezwykłą determinacją i zaangażowaniem, a także zaprezentowali wysoki poziom rozgrywek.

W tej kategorii, najlepszymi siatkarzami okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Niekłaniu Wielkim, zaraz za nimi znaleźli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Radoszycach. W najlepszej trójce również znalazły się uczennice ze Szkoły Podstawowej w Fałkowie, Warto zaznaczyć, że drużyna z Fałkowa jako jedyna składała się wyłącznie z dziewcząt i dzielnie rywalizowały one z chłopcami.

Zarówno policjanci, jak i uczniowie szkół, którzy wzięli udział w turnieju, wyróżnieni zostali medalami, pucharami oraz cennymi nagrodami rzeczowymi.

 

Tegoroczny VII Halowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Końskich to przedsięwzięcie zrealizowane przy pomocy wielu osób, które zaangażowały się w jego organizację. Szczególne podziękowania składamy na ręce Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy UG w Fałkowie, wójta UG w Fałkowie Pana Henryka Koniecznego, burmistrza Radoszyc Pana Michała Pękali, przewodniczącego ZWNSZZ Policjantów woj. Świętokrzyskiego Pana Jerzego Kaniewskiego oraz jego zastępcy Pana Andrzeja Ścibisza, Państwa Jadwigi i Ryszarda Bednarczyków, Pana Mariana Strojewskiego.

Warto podkreślić, że całość przedsięwzięcia koordynowana była, tak jak w latach ubiegłych przez Komendanta Komisariatu Policji w Radoszycach podinsp. Jarka Długosza oraz inspektora komórki kadrowej KPP w Końskich Grzegorza Grzelę.

Opr. PP

Źródło: KPP w Końskich

  • Siatkarskie zmagania o puchar komendanta
  • Siatkarskie zmagania o puchar komendanta
  • Siatkarskie zmagania o puchar komendanta
  • Siatkarskie zmagania o puchar komendanta
  • Siatkarskie zmagania o puchar komendanta
  • Siatkarskie zmagania o puchar komendanta
  • Siatkarskie zmagania o puchar komendanta
  • Siatkarskie zmagania o puchar komendanta
  • Siatkarskie zmagania o puchar komendanta