Zatrzymani za kradzież rowerów - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzież rowerów

Data publikacji 21.01.2019

Do dwóch kradzieży rowerów w minionym czasie doszło na terenie powiatu koneckiego. Obaj sprawcy kradzieży zostali szybko zatrzymani przez policjantów z wydziału kryminalnego koneckiej jednostki. Teraz za swoje zachowanie mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

O pierwszym włamaniu do domku letniskowego i kradzieży roweru na terenie gminy Ruda Maleniecka, policjanci zostali zaalarmowani 12 stycznia. Sprawca po uprzednim wyłamaniu rolet okiennych, dostał się do wnętrza domku letniskowego, skąd ukradł rower górski o wartości 1000 zł. Policjanci po kilku dniach ustalili osobę, która mogła dokonać tego włamania. Podczas przeszukania, policjanci ujawnili skradziony rower oraz zatrzymali 47 – latka, który w czwartek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Jego dalszymi losami zajmie się teraz sąd.

W sobotnie popołudnie funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenie. Tym razem sprzed bloku w Końskich na ul. 1-go Maja zginął rower typu damka o wartości ponad 500 zł. Na miejsce interwencji udali się koneccy kryminalni, którzy wykonali szereg czynności oraz wytypowali osobę, która mogła dokonać tej kradzieży. Przypuszczenia stróżów prawa potwierdziły się. Po zaledwie kilku godzinach sprawca tej kradzieży, 50-latek z Końskich został przez policjantów zatrzymany, a skradziony rower powrócił do właścicielki. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie również on będzie tłumaczył się przed sądem.

Oprac. PP

Źródło: KPP w Końskich

  • Zatrzymani za kradzież rowerów
  • Zatrzymani za kradzież rowerów