Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczny weekend” – podsumowanie

Data publikacji 25.06.2018

W trakcie minionego weekendu - od piątku 22 czerwca do niedzieli 24 czerwca łącznie - na drogach województwa świętokrzyskiego doszło do 11 wypadków drogowych, w których nie było ofiar śmiertelnych, a 18 osób zostało rannych. Policjanci podczas działań wyeliminowali 29 nietrzeźwych kierujących.

Działania „Bezpieczny weekend” trwały od piątku do niedzieli. Kierujący mogli w tych dniach spodziewać się zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego na drogach województwa świętokrzyskiego. Policjanci  zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących bezpośrednio rzutujące na stan bezpieczeństwa na drogach przede wszystkim: nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowanie się kierujących wobec pieszych, jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, czy przewożenie dzieci bez wykorzystania fotelików. Policjanci drogówki sprawdzali również  stan techniczny pojazdów, a co najważniejsze stan trzeźwości kierujących. Dla porównania w roku ubiegłym doszło do 16 wypadków, w których nikt nie zginął, a 18 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali 55 nietrzeźwych kierujących.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, od naszej kultury jazdy, szeroko rozwiniętej wyobraźni oraz przewidywania.

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach

Powrót na górę strony