„spoKREWnieni służbą” razem z Krewkimi Ponidzianami - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„spoKREWnieni służbą” razem z Krewkimi Ponidzianami

Data publikacji 09.03.2018

Dziś pińczowscy policjanci wzięli udział w II edycji ogólnopolskiej akcji oddawania krwi pn. „spoKREWnieni służbą”. Mundurowi kilku formacji spotkali się w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury, gdzie stowarzyszenie Krewcy Ponidzianie zaprosiło „do pracy” Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

Corocznie 1 marca poprzez Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” Polacy wspominają żołnierzy podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego. Z okazji tego święta, w hołdzie bohaterom, przez cały marzec na terenie kraju organizowane są zbiórki krwi pn. „spoKREWnieni służbą”, które jednocześnie zwracają uwagę na potrzeby Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Dzisiejsza akcja została zorganizowana w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury przede wszystkim staraniem lokalnego stowarzyszenia Krewcy Ponidzianie, które to już od kilku lat za główny cel swojej działalności stawia propagowanie krwiodawstwa.  Udział w niej wzięło kilkunastu policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie, Buska – Zdroju i Oddziałów Prewencji Policji w Kielcach. Dużą grupę honorowych dawców tworzyli funkcjonariusze Zakładu Karnego w Pińczowie, Państwowej Straży Pożarnej i przede wszystkim mieszkańcy miasta.

Ogólnopolska akcja oddawania krwi pn. „spoKREWnieni służbą” została objęta honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej.

 

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie