Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

VI Halowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Końskich zakończony

Data publikacji 06.03.2018

W sobotę w hali sportowej w Fałkowie odbyła się szósta edycja turnieju siatkowego, którego inicjatorem jest Komendant Powiatowy Policji w Końskich insp. Waldemar Cisowski. W duchu sportowej rywalizacji walczyli ze sobą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich, policyjni związkowcy oraz uczniowie ze szkół z powiatu koneckiego.

Podczas turnieju, o miano najlepszych policyjnych siatkarzy walczyło aż sześć drużyn, w skład których wchodzili policjanci z koneckiej komendy, komisariatów policji oraz policyjni związkowcy.

Najlepszymi siatkarzami okazali się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Radoszycach, którzy „zabrali” ten tytuł wielokrotnym zwycięzcom turnieju, czyli policyjnym związkowcom. Funkcjonariusze z Radoszyc od pierwszego meczu wykazali się ogromnym zaangażowaniem , co przyczyniło się do tego, że nie przegrali żadnego meczu.

Drugie miejsce zajęli policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Końskich, a trzecie należało do Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego z koneckiej jednostki.

Oprócz policjantów w turnieju udział brali również uczniowie z oddziałów gimnazjalnych przy szkołach podstawowych powiatu koneckiego. Najlepszymi siatkarzami zostali gimnazjaliści z Publicznej Szkoły Podstawowej w Niekłaniu, drugie miejsce zajęli gimnazjaliści z Radoszyc, trzecie miejsce wywalczyli gimnazjaliści z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Stąporkowie, a za nimi uplasowali się uczniowie z oddziału gimnazjalnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Fałkowie.

Siatkarskim zmaganiom przyglądali się m.in. zaproszeni goście, wśród których znajdowali się współorganizatorzy turnieju, Wójt Gminy Fałków Pan Henryk Konieczny, Burmistrz Radoszyc Pan Michał Pękala, przewodniczący ZW NSZZ policjantów woj. świętokrzyskiego nadkom. Jerzy Kaniewski oraz przewodniczący ZT NSZZ policjantów przy KPP w Końskich asp. sztab. Andrzej Ścibisz.

Puchary, statuetki oraz cenne nagrody rzeczowe dla zwycięzców  ufundował ZW NSZZ policjantów woj. świętokrzyskiego, a także władze samorządowe z gminy Fałków wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Fałkowie oraz Burmistrzem Gminy Radoszyce, a  wręczył je Komendant Powiatowy Policji w Końskich insp. Waldemar Cisowski wspólnie z  przewodniczącym ZW NSZZ policjantów woj. świętokrzyskiego Panem Jerzym Kaniewskim, wójtem Fałkowa panem Henrykiem Koniecznym oraz z burmistrzem Radoszyc Michałem Pękalą. Jak co roku, tak i tym razem głównym celem organizowanego turnieju było propagowanie wśród policjantów i młodzieży aktywnego trybu życia.

Oprac. PP

Źródło: KPP w Końskich