„spoKREWnieni służbą” w województwie świętokrzyskim - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„spoKREWnieni służbą” w województwie świętokrzyskim

Data publikacji 01.03.2018

W najbliższy piątek w budynku Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego (sala nr. 10 i 11 „Okrąglak”) odbędzie się akcja pod nazwą „spoKREWnieni służbą”. W jej trakcie przedstawiciele wszystkich służb mundurowych oraz pracownicy cywilni będą mogli oddać krew i podzielić się z potrzebującymi cząstką siebie. Przedsięwzięcie to ma szczególny charakter i zostało objęte honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej.

„spoKREWnieni służbą”- ta ogólnopolska akcja została zorganizowana w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, ale także aby zwrócić uwagę na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz zachęcić kolejne osoby do oddawania krwi na rzecz osób potrzebujących. Świętokrzyscy policjanci poprzez udział i organizację zbiórek krwi chcą zaakcentować to, że są gotowi ratować życie nie tylko poprzez codzienną służbę, ale także oddając honorowo krew, do czego wszystkich zachęcają.

W najbliższy piątek (tj. 2 marca 2018 roku)  w budynku Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego (sala nr. 10 i 11 „Okrąglak”) odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi w ramach ogólnopolskiego przedsięwzięcia. Wszystkich przedstawicieli służb mundurowych oraz pracowników cywilnych zachęcamy by wraz ze świętokrzyskimi policjantami podzielili się z potrzebującymi tym najcenniejszym darem jaki jest krew.

Ogólnopolska akcja oddawania krwi pn. „spoKREWnieni służbą” została objęta honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej.    

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach